Inwestycje

T-Bull S.A.

 

Notowany na NewConnect producent gier na urządzenia mobilne o ugruntowanej pozycji na globalnym rynku. Produkcje tego dewelopera zostały pobrane ponad 270 mln razy (na dzień 30.09.2017 r.). Według najlepszej wiedzy Zarządu Spółki jest to więcej niż liczba ściągnięć gier mobilnych wszystkich pozostałych polskich deweloperów łącznie. Wolumen ten dezaktualizuje się bardzo szybko: średnia dzienna liczba pobrań w okresie od stycznia do września 2017 r. wyniosła ok. 283 tys. Wartość rynkowa T Bull wynosi ok. 170 mln zł.

SatRevolution S.A.

SatRevolution S.A. została założona w czerwcu 2016 r. – zajmuje się projektowaniem i budową nanosatelitów. Światowid – pierwszy polski satelita komercyjny, zostanie wysłany na orbitę w w trzecim kwartale 2018 roku, jedyny satelita tej wielkości zdolny do obrazowania powierzchni Ziemi w rozdzielczości 4m/piksel. Firma również prowadzi prace nad innymi rozwiązaniami z zakresu technologii kosmicznych m.in.:

Platforma satelitarna AMICal Sat, projekt zwyciężył w przetargu rozpisanym przez Uniwersytet w Grenoble na dostarczenie platformy satelitarnej na potrzeby satelity AMICal Sat. Urządzenie będzie oparte o konstrukcję Światowida i służyć będzie do badań zórz polarnych. Planowane umieszczenie na orbicie 2 połowa 2018 roku.

Napęd jonowy – zaprojektowany przez inżynierów firmy silnik działający w technologii Pulsed Plasma Thruster, przeznaczony dla nanosatelitów. Silnik wykorzystuje teflon jako paliwo i oferuje bardzo wysoką wydajność paliwową. W silnik ten wyposażony będzie drugi satelita firmy – Rusałka.

Wielopoziomowa antena terahercowa – inżynierowie SatRevolution S.A. opracowali projekt anteny operującej w niezagospodarowanym do tej pory komercyjnie paśmie tzw. luce terahercowej . Antena składać się będzie z macierzy mikroanten grafenowych operujących w paśmie od 0,3 do 30 THz. Projekt został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP i jest pierwszym zgłoszeniem patentowym firmy.

Siedziba SatRevolution S.A. znajduje się we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, posiadającym nowoczesny sprzęt laboratoryjny, a także pomieszczenia o kontrolowanych parametrach środowiskowych wymaganych w technice kosmicznej.

Shuttout Ltd.

 

Właściciel serwisu shuttout.com – pierwszej platformy na świecie, która uwalnia ideę konkursów fotograficznych. Koncepcja tego portalu opiera się na społecznościowych konkursach fotograficznych kierowanych przede wszystkim do amatorów fotografii występujących w roli organizatorów, uczestników i jury.

Kvarko Sp. z .o.o. (BRIdge Alfa)

 

Kvarko to spółka celowa, która w ramach programu BRIdge Alfa będzie inwestowała w podmioty charakteryzujące się dużym potencjałem wzrostu i zwrotu z inwestycji. Łączna wartość projektu to 30 mln zł, z czego 24 mln zł będzie objęta dofinansowaniem z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Umowa o dofinansowanie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju została podpisana 6 marca 2017 r.
Warto wskazać, że w ramach konkursu BRIdge Alfa złożonych zostało 112 wniosków, z których jedynie 19 zostało zarekomendowanych do dofinansowania. Kvarko znalazł się na czwartym miejscu pod względem liczby przyznanych punktów.
Strategia inwestycyjna Kvarko zakłada finansowanie projektów naukowych i technologicznych będących innowacją produktową lub procesową i znajdujących się we wczesnych fazach rozwoju, reprezentujących w pierwszej kolejności branże i sektory z obszaru biogospodarki rolno-spożywczej, leśno-drzewnej i środowiskowej. Zakłada się pozyskiwanie projektów B+R z polskich jednostek naukowych.

MagicVR.co Sp. z o.o.

 

5 maja 2017 r. MagicVR.co otworzył pierwszą w Polsce, jedną z najnowocześniejszych na świecie hal rozrywki, w której oferowane są rozgrywki w technologii VR (wirtualna rzeczywistość). Spółka będzie prowadziła w tym zakresie ekspansję geograficzną (również poza granicami Polski), jednak najistotniejszym segmentem jej działalności jest produkcja gier VR i ich sprzedaż poprzez globalne platformy dystrybucyjne.

Farm Innovations Sp. z o.o.

 

Farm Innovations Sp. z o.o. jest właścicielem pierwszej polskiej aplikacji na urządzenia mobilne dedykowanej hodowcom bydła mlecznego – „stado.pl”.. To innowacyjne rozwiązanie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego sektora rolniczego, a jej celem jest wsparcie rolników w efektywnym zarządzaniu gospodarstwem.

stado_logo

 

 

 

 

 

 

Ponadto, Farm Innovations Sp. z o.o., za pośrednictwem WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., współpracuje z wiodącym towarzystwem ubezpieczeniowym, efektem czego jest powstanie dedykowanego rolnikom produktu ubezpieczeniowego ze specjalnie przygotowanym zakresem ochrony, niedostępnym dotychczas na polskim rynku.

T&T Consulting Sp. z o.o.

 

T&T Consulting Sp. z o.o. świadczy usługi profesjonalnego i kompleksowego doradztwa emitentom akcji i obligacji. Spółka wpisana jest na prowadzone przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. listy Autoryzowanych Doradców: NewConnect oraz Catalyst. Ostatnim sukcesem T&T Consulting jest debiut czołowego polskiego producenta gier mobilnych T-Bull S.A. na NewConnect, co miało miejsce 3 listopada 2016 r.